Koło Naukowe

Serdecznie zapraszamy na spotkania Studenckiego Koła Naukowego przy Katedrze i Klinice Hematologii i Transplantacji Szpiku, którego opiekunem jest prof. dr hab. Krzysztof Lewandowski. Celem Koła jest poszerzanie wiedzy studentów z zakresu hematologii, ze szczególnym naciskiem na tematykę związaną z hematoonkologią. Działalność Koła opiera się na aktywnym udziale studentów w projektach naukowych. Wspieramy prowadzenie własnych obserwacji i badań, a także umożliwiamy dzielenie się wynikami pod postacią publikacji. Studenci należący do Koła biorą udział w licznych konferencjach w kraju i za granicą, zdobywając wiele nagród i wyróżnień.

Spotkania Koła odbywają się tradycyjnie w sali seminaryjnej Kliniki, na drugim piętrze Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego na ul. Szamarzewskiego 82/84. Ciekawe, a czasem skomplikowane zagadnienia dotyczące jednostek chorobowych, diagnostyki, leczenia oraz najnowszych wieści ze świata nauki prezentują Lekarze Kliniki, a także Pracownicy Naukowi Laboratorium. Organizujemy również spotkania łączone z innymi Kołami STN, a także specjalne wydarzenia z wyjątkowymi gośćmi.

Więcej aktualnych informacji dotyczących działalności SKN dostępne jest na Facebooku – SKN Hematologii i Transplantacji Szpiku UMP